В установах охорони здоров’я та соціального забезпечення Хмельницької області надаються якісні соціальні, медичні та реабілітаційні послуги







15-16 квітня 2015 року працівниками Департаменту з питань реалізації національного превентивного механізму Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини спільно з регіональним координатором Уповноваженого зі зв’язків із громадськістю Володимиром Шевченком з метою вивчення стану надання паліативної допомоги здійснено моніторингові візити без попередження до установ охорони здоров’я та соціального забезпечення Хмельницької області.

Серед відвіданих закладів: Хмельницький спеціалізований будинок дитини «Берізка», Меджибізький дитячий будинок-інтернат, де живуть діти з важкими проблемами здоров’я, та стаціонарне відділення для дорослих та дітей Хмельницького обласного центру профілактики та боротьби зі СНІДом, який надає паліативну допомогу з 1 січня 2014 року.

Монітори зазначили, що керівники вказаних установ продемонстрували максимальну відкритість при проведенні огляду приміщень та наданні інформації, забезпечили можливість безперешкодно спілкуватися з пацієнтами, вихованцями та їхніми родичами.

Загалом у дитячих закладах вихованцям надаються якісні соціальні, медичні та реабілітаційні послуги, створено належні побутові умови, виконуються норми харчування тощо. Також монітори відмітили якісний рівень надання послуг та забезпечення прав пацієнтів при наданні паліативної допомоги у стаціонарному відділенні для дорослих та дітей центру профілактики та боротьби зі СНІДом. Найголовніше – пацієнти забезпечені ліками та достатнім харчуванням. До того ж родичі можуть перебувати з пацієнтами, хворі забезпечені зручними сучасними ліжками з протипролежневими матрацами, палати відремонтовані та мають необхідні зручності. Проте штат фахівців з надання паліативної допомоги у відділенні не відповідає наказу № 33 МОЗ України від 23.02.2000.
Також були відвідані деякі відділення і центр реабілітації Хмельницької обласної психіатричної лікарні №1. Слід відмітити, що адміністрація лікарні в цілому спромоглася створити непогані умови для лікування, наприклад, на медикаменти для одного хворого на день виділяється майже 10 грн, на харчування – майже 15 грн. У порівнянні з лікарнями такого ж профілю інших регіонів України це високі показники. До того ж розпоряджаються цими коштами розсудливо: наприклад, на Великдень пацієнтам роздано 900 пасок, випечених у лікарняній пекарні.


  

За результатами візиту найближчим часом Міністерству соціальної політики України та Міністерству охорони здоров’я буде надіслано звіт із переліком виявлених недоліків і рекомендаціями щодо їх усунення.